Menu
O WYDAWNICTWIE

Wydawnictwo POINTA powstało w listopadzie 2006 roku w wyniku realizacji wieloletnich marzeń
nigdy niezrealizowanych...

Te "nigdy niezrealizowane" należały do mojego Dziadka - HENRYKA ROGUSKIEGO, który całe swoje życie oddał książkom, pracował w wielkich domach księgarskich u Mortkowicza i Arcta, marząc o założeniu własnego. Kolekcjonował unikatowe wydania bardzo pięknych i starych książek, które miały stanowić wyposażenie Jego nigdy nie powstałej księgarni.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę kontynuować tradycje rodzinne, pielęgnować pasje, które wykiełkowały przed laty z pięknych, szlachetnych korzeni, wśród zapachu wszechobecnych książek...

Po samodzielnym wydaniu trzech pierwszych książek, które stanęły na wydawniczych półkach Małej Pointy, czyli serii książek dla dzieci (Iqbal, Dziadek i niedźwiadek, Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana), na początku 2012 roku dołączyła do mnie Iwona Zabielska-Stadnik, by wspólnie realizować pierwszy w Poincie projekt dla czytelników dorosłych - wywiad Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem w książce "Nieoficjalnie". 

Jestem przekonana, że Wydawnictwo Pointa będzie rozwijało się dynamicznie, w różnych kierunkach i szybko zyska bardzo wielu stałych czytelników i sympatyków.

Już wkrótce, znowu w pojedynkę, zaproponuję Państwu bardzo ciekawą pozycję dla dzieci:)

Dokładam wszelkich starań, aby książki, które trafiają do Państwa z Wydawnictwa POINTA,
nie były przypadkowe, aby potrafiły Państwa zatrzymać w biegu codzienności, aby niosły ze sobą wartości, mądrości, wzruszenie...

Zapraszam serdecznie,


Joanna Roguska-Berdyn              << WSTECZ

Wszelkie prawa zastrzeżone "Wydawnictwo Pointa"